Below is the list of people who intend to enter either Group 1 or Group 2 competitions for the coming season

Entrant Numbers have been allocated for the Prints.  The label should be attached (firmly) to the back of the print on the bottom right hand corner.
A PDI file of the image should be sent to This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. or provided on a memory stick

PDI file should contain the Entrant Number_Round_Title  (eg 22_R1_Sunset_in_Paradise)

IMPORTANT NOTE:  All prints and PDI files must be handed into the Internal Competition Secretary no later than 1 week prior to the competition.  (you can give the internal competition secretary your labelled prints/PDI files earlier than 1 week if you wish)

Prints submitted on the night will not be entered into the competition.

  GROUP 1

 GROUP 2 

Name                                                 

#

Name                                                

 1  Jenny Bailey  1  Keith Bright
 2  Jenny Bailey  2  Keith Bright
 3  Jenny Baile  3  Keith Bright
 4  Andrew Buchanan  4  Robin Read
 5  Andrew Buchanan  5  Robin Read
 6  Andrew Buchanan  6  Robin Read
 7  Shelley Craven  7  Steve Gilmour
 8  Shelley Craven  8  Steve Gilmour
 9  Shelley Craven  9  Steve Gilmour
10  Richard Pike 10  Rob Emslie
11  Richard Pike 11  Rob Emslie
12  Richard Pike 12  Rob Emslie
13  Paul Sievers 13   Sue Lloyd
14  Paul Sievers 14   Sue Lloyd
15  Paul Sievers 15  Sue Lloyd
16   Ray Hems 16  Bob Ainsworth
17   Ray Hems  17   Bob Ainsworth 
18  Ray Hems  18   Bob Ainsworth 
19  Paul Bampton  19  Maria Arkwright
20  Paul Bampton  20   Maria Arkwright 
21  Paul Bampton  21   Maria Arkwright 
22  Pam Cruise  22   Linda Philo
22  Pam Cruise  23   Linda Philo 
24  Pam Cruise  24   Linda Philo 
25  Mick Snaith 25  Rob Carpenter
26  Mick Snaith 26  Rob Carpenter
27  Mick Snaith 27  Rob Carpenter
28  Hermon Dowling 28  Mike Williams
29  Hermon Dowling 29  Mike Willians
30  Hermon Dowling 30  Mike Williams
31  Dave Buckland 31  Sue Essex
32  Dave Buckland 32  Sue Essex
33  Dave Buckland 33  Sue Essex
34  Alvin Webb 34  Tony Mason
35   Alvin Webb  35  Tony Mason
37   Alvin Webb  36  Tony Mason
    37  Jerry Hill
    38  Jerry Hill
    39  Jerry Hill
    40  Gerald Finch
    41  Gerald Finch
    42  Gerald Finch
    43  Jim Mowat
    44  Jim Mowat
    45  Jim Mowat
    46  Matt Huntley
    47  Matt Huntley
    48  Matt Huntley
    49  Gerald Walker
    50  Gerald Walker
    51  Gerald Walker
    52  Christine Buckland
    53  Christine Buckland
    54  Christine Buckland
    55  Alan Teece
    56  Alan Teece
    57  Alan Teece

 

Number of Entrants This Year:        Group 1 = 11                                                    Group 2 = 19